شبنم میلر، هنرمند، متولد 27 ژوئیه 1978 در گیسن / آلمان، در شهر ویسبادن ایالت هسن زندگی می کند.

مادر ایرانی، پدر آلمانی تبار.

آثار شبنم میلر منجر به تجربیات فرا مرزی شده است که از دوران کودکی از فرایندهای معنوی تشکیل شده است. با ریشه های آلمان و ایران. او زن را به عنوان یک الهه خلاق و زاینده در مرکزیت آن قرار می دهد.


 

مانند حوا در بهشت، اولین مادر, بارور می شود و رنج می کشد، قدرتمند و فروتن، خودخواه و بخشنده است، اما هنوز هم در میان یک باغ گل ، پروانه ها و پرندگان، در واقع خود را به عنوان پیام آور زیبایی و آزادی معرفی می کند.

بنابراین، او درابتدایی ترین دوران کودکی خود،از هر فرصتی ,جهان بینی و رویاهای خود را به بهترین شکل ممکن بیان نمود، و تمایل به توسعه و پیشرفت ,این جاه طلبی ها را شدت بخشید.

 

با کمک مادرایرانیش که استعدادهای او را خیلی زود شناخت ، در سن 14 سالگی , نقاشی رنگ روغن روی بوم را آغاز نمود.

نام کوچک او در زبان فارسی به معنای شبنم  صبحگاهی است، اعجاز قطره آب، شبنم میلر را به استفاده از رنگ "آبی" بیش از پیش هدایت کرد.

 

آب به عنوان نمادی که آینه روح عمیق ما است.

پس از ازدواج و تولد پسرش، او به شهر آستین، تگزاس نقل مکان کرد. پس از مطالعه صحنه هنر عمومی و مردم با فرهنگ های مختلف، هنر خود را توسعه داد. او استفاده از رنگ های تند را, با الهام از خرده فرهنگ های مکزیکی در آستین تگزاس، در هم آمیخت. در آنجا موقعیت های متعددی داشت تا تابلو های تاثیر گذار خود را با موفقیت به نمایش بگذارد.

 

با عشق وعلاقه ای که پس از 9 سال زندگی در آستین به وجود آمد، او به طور فزاینده ای بیش از پیش دلتنگ زندگی اروپا یی شد.

علاوه بر این ,تمایل به نشان دادن جهانی دیگر به پسرش او را واداشت تا برخلاف میل قلبی، با پسرش به آلمان برگردد.

پس از بازگشت به آلمان، عشق  به نقاشی در او بیشتر و نمایشگاه های زیادی را برپا نمود.


 

اکنون او از سال 2011 در شهر ویسبادن مرکز ایالت زندگی می کند. احساس دلتنگی به آستین به او نشان داد، که زندگی انسانها در کشورهاو فرهنگ های  مختلف شرایط خاصی ایجاد میکند که همیشه دوری از مکانها و فرهنگ ها را با تمام وجودت احساس خواهی کرد.

و همواره حسرت زندگی در مکانی دیگر را خواهی داشت.

شبنم میلر به عنوان فرزند یک بانوی مهاجر، برای ابرازهویت خود, این پرسش یک عمر او را همراهی میکند .

همچنان که این پرسش و واقعیت امروزه در اروپای زیبا منعکس شده است.

 

عملکرد

آثار هنری شبنم میلر به صورت خودآموز، منحصرا در رنگ و روغن خلق می شود. تصاویر این آثار, ارتباطات فکری را با سوالات جهانی زندگی ما، که می تواند تا حدی مبهم، عرفانی یا بصری باشد، به بیننده القا می کند،

"به عنوان یک آینه به واقعیت"

 

علاوه بر تم مورد علاقه "زن"، گل ها، پرندگان و فیل ها نیز به عنوان پیام های خلقت اضافه می شوند، به طوری که بیان، به عنوان بازتاب ارزش های بیرونی و درونی جهان ما، باید درک شود. هنرمند سه فرهنگ را پردازش می کند که، علیرغم نفوذ متقابل مذهبی در حرفه شخصی او، آنها را به یک وحدت شگفت انگیز تبدیل می کند که می تواند تفسیرهای متنوعی از زندگی جهانی ما را امکان پذیر سازد.